Bazénové plachty

Pokud vlastníte zahradní bazén, víte, že kromě filtrační jednotky a bazénové chemie budete potřebovat ještě další bazénové příslušenství. Ano, i bez bazénového příslušenství se jednoduše obejdete, ale jestliže chcete mít krásně čistou a teplou vodu, určitě po tomto příslušenství také sáhnete. Mezi základní příslušenství bazénu je například bazénová plachta.

pes v bazénu

Hlavním úkolem krycí bazénové plachty je to, aby se do bazénu nedostávaly hrubé nečistoty v podobě listí, větviček a dalších přírodních materiálů. Bazénové plachty vyrobené z netkané fólie jsou velmi pevné a odolné proti mechanickému poškození. Plachty nejenom že chrání bazénovou vodu před nečistotami, ale také zabraňují výparu vody z bazénu v letních dnech. Jestliže voda bude díky plachtě čistší, sníží se i spotřeba bazénové chemie. Pořízením bazénové plachty tedy můžete ušetřit na výdajích na bazénové přípravky. Dobře upevněná plachta taky brání vstupu do bazénu, takže vaše děti si na zahradě mohou hrát v bezpečí a nemusíte se obávat, že by do bazénu spadli.

zahradní bazén

Velmi oblíbené jsou také solární plachty. Ty slouží mimo jiné i k ohřevu vody v bazénu. Tyto plachty jsou bublinkové a je to z toho důvodu, aby plachta plavala na hladině. Solární plachta účinně pouští sluneční záření do vody, takže se voda rychleji ohřívá. Na trhu jsou k dostání plachty černé a modré, ale začaly se objevovat také transparentní plachty, které se jeví pro ohřev vody jako nejefektivnější. Pro bazény, které na zahradě zůstávají celoročně, jsou určené speciální zazimovací plachty. Ty jsou vyrobeny z textilie z hustých vláken, takže jsou odolné sněhu i námraze. Zazimovací plachty jednoduše použijete jako obyčejné krycí plachty. Pokud nemáte bazén zastřešený, rozhodně doporučujeme do této plachty investovat. Váš bazén bude po celé zimní období chráněn.