Tažné zařízení jako partner pro cestování po Česku

Covid-19. Docela nenápadné, drobné slůvko, jehož vyslovování však mění celý svět k nepoznání. Maří některým lidem plány, způsobuje ekonomické trhliny, nemluvě o zdravotních dopadech na ty z nás, co nemají v pořádku imunitní systém, a mohou být ohroženi na životě.

obytný přívěs

Jednou z oblastí, která taktéž značně utrpěla, je turismus. Zejména ten zahraniční. Vydat se v současné době mimo republiku znamená jít cestou mnoha ústupků (pokud to vůbec jde) a také značně riskovat nějaké problémy. Výhodou naší země je přece jen absence jazykové bariéry a relativně dobře dostupná zdravotnická péče, ať už jste doma ve svém bydlišti, anebo vycestujete do jiného kraje.

karavan na cestách

Tento důvod také přináší zvýšení zájmu o plánování tuzemských dovolenkových pobytů, zejména těch, co nejsou závislé na cestovních kancelářích a pohybu v hromadných dopravních prostředcích. Jinými slovy, kdo má vlastní vůz, a pokud možno i tažné zařízení Octavia, je ve výhodě.

Věnujte se cyklistice a vodáctví

Oba sporty či rekreační aktivity mají v naší zemi obrovskou tradici a masovou podporu a zdá se, že tomu bude i nadále. Jde totiž o pohyb v přírodě mimo hlavní civilizační vlivy, a i když se ubytujete v kempu, jde o bezpečný způsob trávení volných dnů ve srovnání s uzavřenými objekty hotelů.

Tažné zařízení a přívěs – vodáci se bez těchto propriet neobejdou, neexistuje totiž jiný způsob, jak dopravit polyetylenovou kánoi např. z Hradce Králové do Vyššího Brodu – počátku splouvání Vltavy. Jistě, že by se dalo využít spedičních firem nebo železniční dopravy, ale to se značně prodraží. Jistou možností je lodě si vypůjčit, ale tam jste vázáni smluvními podmínkami, není to zkrátka vaše loď.

Tažné zařízení a držák na kola – pokud máte kouli za autem, využijte ji pro převážení bicyklů. Je to mnohem výhodnější způsob, než je vozit na střeše. Na kola na střeše za jízdy nevidíte, obtížně se s nimi manipuluje při nakládce, mohou vám i spadnout na střechu či na sklo a navíc se tím zvýší těžiště vozu a ztíží jeho řízení. Nosič kol na tažné zařízení zvládne nainstalovat i naprostý amatér a stejně tak si takový člověk poradí i se samotnými bicykly.