5 tipů, jak se starat o svou pleť

Pleť v létě může dost trpět. Pálí na ni sluníčko a vysušuje se nebo jí nevěnujeme dost pozornosti, a tak se na ní snadno usazují nečistoty a tvoří nedokonalosti. Přečtěte si proto následující tipy na to, jak se o svou pleť správně starat, a to nejen v létě.

 krásná tvář

1. Zmírnění stresu

Je již dobře známo, že stres má neblahé účinky na naše zdraví. Stejně tak ovlivňuje také kondici naší pleti. Abyste dosáhli krásné pleti, pokuste se hladinu stresu ztlumit na minimum. Pomoct tomu může dostatek spánku, dechová cvičení nebo seznam dosažitelných a rozumných cílů.

 

2. Ochrana před sluncem

Jedná se o jeden z nejdůležitějších kroků v péči o pleť. Dlouhodobé vystavení slunci může způsobovat stařecké skvrny, vrásky a podobně. Nemluvě o tom, že při nadměrném vystavování sluníčku se rapidně zvyšuje pravděpodobnost výskytu rakoviny kůže. K ochraně před sluncem nám pomůže například běžný opalovací krém. Pro ženy, které se denně líčí jsou už na trhu časté produkty, které obsahují ochranný faktor, osvěží pleť a zároveň mají krycí funkci.

 

3. Jemné zacházení

Není dobré pleť příliš nepřetěžovat. Měly bychom se proto vyhýbat silným mýdlům, která mohou z kůže vytahovat přirozený maz, který slouží k tomu, aby byla kůže ohebná a zdravá. Pro hydrataci pleti je vhodné nanášet kvalitní krém.

 ošetření pleti

4. Zdravý jídelníček

Říká se, že jsme to, co jíme. V praxi to ale není zcela tak jednoduché. Nicméně pokud se nám na tváři dělá nevzhledně vypadající akné, černé tečky, pleť se vysušuje nebo naopak příliš mastí, jídelníček může být příčinou. K lépe vypadající pleti nám pomůže dostatečný pitný režim, omezení nezdravých tuků a jednoduchých cukrů. Do jídelníčku je naopak vhodné zařadit vlákninu, dostatek ovoce a zeleniny a zdravé tuky.

 

 

 

5. Pozornost produktům

Znáte složení produktů, které používáte při péči o pleť? Není od věci ho znát. Nastudujte si tedy typ své pleti a produkty pro něj vhodné. Například pokud je vaše pleť přirozeně mastná, je nesmysl používat krémy na mastném základu, ale začít používat krémy na bázi vody. Dále je dobré omezit produkty obsahující alkohol a zařadit výrobky obsahující více přírodních látek.