Betonové dekorace


Beton každý z nás jako základní stavební hmotu, ze které se vyrábí spousta konstrukcí nebo i základů různých staveb. Je tomu tak, protože směs je velice levná a snadno vyrobitelná. Navzdory tomu vydrží desítky let a je velice pevná, což jen podporuje její rozšíření, a nejen stavební rozšíření. Jen si představte ty masivní budovy, nebo dokonce i mosty přes které projede několik tun vozidel za velice krátkou dobu. A i navzdory přírodním podmínkám stavby stále bez žádných narušení a výkyvů stabilně drží. Ale tímto jeho široké využití nekončí. Velice dobře se při nezatvrdlém stavu modeluje, takže v poslední době nachází i veliké uplatnění v různých dekoracích. Buď si je můžete koupit bez námahy a starostí, nebo doma vyrobit. Již hotové výrobky mohou být dražší, ale za to dosáhnou lepší kvality a zajímavějších tvarů.
betonový podstavec
Nákup
Základní tvary a ozdoby koupíte v každém kutilském velkoobchodu i za rozumnou cenu. Ale někdy to nemusí být pravé ořechové, a proto se zaměříme na specializovanou výrobu. Hned prvním výrobkem, co mě zaujal bylo betonové světlo. Konkrétně se jednalo o výrobek s tvarem slupky. Je to velice netradiční výrobek, takže jsem si jist, že návštěvy ohromíte a zároveň získáte jedinečný povrch. Celkem je složeno ze čtyř bloků na ocelové kostře. Po celé délce mají od sebe, alou spáru, což mu dodává na designu. Masivní vzhled dodá také na svém kouzlu. V balení je celý set i se žárovkou a kabelem, takže po zapojení můžete zvesela svítí.
hrubý beton
Výroba
Nemusíte ani klasicky míchat směs, protože na tohle využití bude stačit již namíchaná. Sice je to jen pár kilo, ale to bude bohatě stačit. Po její zalití vodou nalijeme beton do formy, urovnáme a necháme vytvrdnout. Je to asi nejjednodušší řešení. Ovšem forma se dá i vyrobit z různých materiálů. Můžete vzít květináč a podle toho si vytvořit vlastní, nebo poslepovat nějaké zbytky. To už je na každém z nás.