Čištění zubů budoucnosti: v hlavní roli sonické kartáčky

Nedílnou součástí každodenní hygieny je bezpochyby čištění zubů. Práci s manuálním zubním kartáčkem jsme si zkusili všichni. Málokdo však dbá na správnou techniku čištění, která je pro tento typ produktu klíčová. Čištění se pak mnohdy míjí účinkem nebo dokonce může dojít v důsledku nesprávného používání k poranění dásně a odhalení krčků. Nemluvě o námaze, kterou takové čištění vyžaduje. Velkým pomocníkem se staly elektrické kartáčky.
dětská zubařka

Evoluce                                                  

Dříve byly elektrické zubní kartáčky doporučovány osobám s postižením jemné motoriky či pacientům po úrazech. Dávno už však neplatí, že jsou určené pouze pro handicapované. Jedná se o šikovné pomocníky, kteří efektivně zlepšují stav dutiny ústní jedince a ve větším měřítku mají pozitivní vliv na úroveň orálního zdraví populace. Jako první přišly na trh rotační kartáčky, jejichž hlavice se neúplně otáčí do stran.  Sonické zubní kartáčky kmitají, čímž na rozdíl od rotačních netraumatizují dásně. Rozkmitáním tekutiny v ústech dochází částečně i k čištění mezizubních prostor. I přes to nelze považovat sonické kartáčky za dostačující prostředky mezizubní hygieny. Péči je vhodné doplnit o mezizubní nitě či kartáčky.

Investice do budoucna

Jestli přemýšlíte o koupi tohoto pomocníka, počítejte s vyšší pořizovací cenou. Koupi nepovažujte za utrácení. Jedná se o investici do vašeho zdraví. Na trhu již figuruje nespočet značek. Ceny se liší a pohybují se v řádech tisíců. Mnohdy jsou kartáčky předražené z toho důvodu, že nabízí různé programy čištění. Ty jsou však pro každodenní hygienu často zbytečné. Při nákupu se tedy zaměřte na své individuální potřeby a dle toho vyberte ten pravý kartáček pro vás.
zubní opravy

Nebojte se zeptat

V případě pochybností se neváhejte poradit se svým zubním lékařem. Dovede zhodnotit váš stav nejlépe a pomůže vám vybrat ten pravý kartáček pro vás.