Co takhle hypotéka?

Někdy se to tak sejde, že třeba i ten ve finančních otázkách nejzběhlejší a nejzodpovědnější jedinec pocítí nedostatek finančních prostředků. S penězi totiž nemusí mít nezbytně problémy jenom ti, kteří, jak se říká, neudrží korunu, finanční tíseň může z mnoha nejrůznějších důvodů dolehnout na každého z nás. A to jak v podobě nízkých nebo dokonce nulových příjmů, tak v podobě nečekaně vysokých životních nákladů, které ne vždy odpovídají tomu, co si našinci vydělají.

A tak se zkrátka někdy stane, že člověk potřebuje víc peněz, než kolik jich právě má, jsou tu výdaje, jež nepočkají a jež zároveň není z čeho hradit. A co si počít v podobné situaci?

kasička s penězi

V podobné situaci se obvykle nedá dělat nic jiného, než si někde zkusit zažádat o půjčku. A takové zažádání není vlastně vůbec žádný problém. Ovšem problém je tu v tom, že není takové zažádání vždy korunováno úspěchem. Zájemce o půjčku osloví nějakou finanční instituci, sežene všechna ta potvrzení a další dokumentaci, jež tam po něm požadují, a pak se dozví, že mu nelze vyhovět, protože nesplňuje nastavená kritéria, a tudíž nepřesvědčil o tom, že vše půjčené v pořádku vrátí.

A je to konec všem nadějím? Pokud se bavíme o zmíněné finanční instituci, pak ano. Ta zůstane neoblomná až do doby, než žadatel její požadavky splnit dokáže. Ale to už bude pozdě. Ale definitivní konec nadějí na získání půjčky to není, protože se u nás nabízí i nebankovní hypotéka, a v případě tohoto finančního produktu jde o něco, co je dosažitelné daleko snáze než půjčky bankovní. A to proto, že se zde kladou na žadatele jiné požadavky.

směs peněz

Tady je hlavní to, že se může člověk zaručit za takovou hypotéku zástavou nemovitosti a že bude mít z čeho splácet. Vše ostatní, jako jsou dejme tomu záznamy v registrech dlužníků, exekuce, poměrně nízké žadatelovy výdělky a podobně, se tu dá lehce akceptovat. A proto si tuto hypotéku berou ti, jimž třeba vůbec nikdo jiný nepůjčí.