Co vám nabízí mobilní dům Lavaro House 2


Není mobilhouse jako mobilhouse

Mobilní domy pro celoroční bydlení nejsou pojízdné chatky na podvozku, co se využívají v kempech pro ubytování sezonních hostů. Prakticky je nerozeznáte od některých typů bungalovů, jsou to dřevostavby se zatepleným stropem, podlahou i stěnami a uvnitř jsou vybavené dostatečně komfortně.

bydlení v přírodě

Téměř padesát čtverečních metrů obytné plochy vybavené základním nábytkem a spotřebiči za milion korun? Taková je nabídka domů Lavaro House 2 https://www.lavarohouse.cz/mobilheimy/lavaro-house-2-478/. Nepotřebujete k ruce ani kalkulačku, abyste snadno mohli porovnat ceníky mobilních dřevostaveb se současnými nabídkami realitních kanceláří. Byty v menších městech cca do 50 tisíc obyvatel o této velikosti nepořídíte za tuto cenu ani v původním stavu. Je to bohužel smutný trend současné doby, kdy začíná být pořízení bydlení zvláště pro mladé rodiny problém.

luční květy

Bydlení ve vlastním versus nájem či hypotéka

Současné mobilní domy jsou moderní dřevostavby, plně zateplené a určené pro celoroční provoz. Jsou vybavené lépe než mnohé byty po rekonstrukci, ale hlavně jsou to domy, nikoli byty. Neplatíte tedy žádný nájem, žádné náklady na údržbu domu v domovním fondu, žádné daně ani jiné poplatky. Navíc lze objekt vytápět dřevem a tak se náklady na bydlení ještě sníží. Vyplatí se rovněž investovat do vlastní studny a využít propan-butan na vaření a rázem zjistíte, že z inženýrských sítí potřebujete přivést pouze elektrickou přípojku. Tedy ani vodovodní řad, kanalizaci nebo zemní plyn nepotřebujete.

Zkuste si propočítat, kolik utratíte za deset let financí na pronájmu a do bytového fondu (tato částka jistě přesáhne milion korun) a zkuste alespoň zvážit, zda by nebylo výhodnější bydlet ve vlastním domě, na svém vlastním pozemku, v přírodě s pěkným výhledem, a také bez problematických sousedů, kteří vám mohou život v sídlišti znepříjemnit.