Dřevěný nábytek má mnoho podob

Postel je kus nábytku, který bývá mnohými lidmi jeden z nejoblíbenějších. Proč tomu tak je? Odpověď tkví v poslání tohoto nábytku. Tím je odpočinek, a to dokonce v leže, což pro člověka znamená relaxaci a s tím spojené příjemné pocity. Právě proto by měl člověk věnovat nemálo času výběru tohoto kusu nábytku. Co to však znamená? Na co je nutné při výběru hledět?

Borovicové lesy v mlze

Kvalita zpracování rámu = Ideální je pevný rám, který nejenom, že tvoří podporu pro matraci a rošt, ale také vypadá dobře, a proto bude tvořit základní součást lůžka jako takového.

Měkkost nebo tvrdost matrace = Matrace přímo ovlivňuje kvalitu spánku, a proto je nutné zvolit takový typ, který bude vhodný nejenom ze zdravotního hlediska, ale také z důvodu pohodlí samotného uživatele.

Konstrukce roštu = Mnoho lidí podceňuje výběr tohoto důležitého prvku, který nemálo ovlivňuje to, jak se člověk vyspí. Navíc výběr roštu je nutné vhodně kombinovat s výběrem samotné matrace.

Tyto základní tři části jsou přítomné u každého lůžka, které je možné označit jako kvalitní. Palanda za tisíc korun? Takové lůžko nemůže dopřát plnohodnotný spánek. To stejné však platí o lůžku za dvacet tisíc korun, které nebude opatřeno roštem. Naopak u postelí z masivu, například z borovice dokáže překvapit. Základní rám je totiž vyroben z masivního kusu dřeva, konkrétně tedy borovice, která je sama o sobě velmi vhodný materiál pro výrobu nábytku.
Postel v dřevěné roubence

Výrobci se však snaží šetřit, a proto se na trhu stále objevují nekvalitní výrobky, a to například z dřevotřísky, případně pak z různých umělých materiálů, které pro lůžka nemohou být použity. Je proto žádoucí, abyste nahlédli do sortimentu kvalitních postelí z masivního dřeva. Ty vám budou dělat radost už od pohledu, avšak to pravé přijde až tehdy, až postel vyzkoušíte.