Fotografie – skvělý dekorační prvek

Fotografie mohou být skvělým pomocníkem pro vytvoření domova. Zachycují různé momenty našeho života. Jsou zachycením okamžiku, který je pro nás důležitý. Při pohledu na ně se nám vybavují vzpomínky, které nás umí rozesmát, potěšit nebo i rozplakat. Dokážeme si vybavit pocity, které jsme v souvislosti se zobrazenou událostí cítili. Proto si je doma velice často vystavujeme, abychom je měli neustále na očích. Zde máte tipy, jakým způsobem je můžeme vystavovat –
dívka držící rámeček
1) Klasika.Fotky můžeme dát jednoduše do rámečku, který zakoupíme v různých barvách, velikostech, stojací i na zavěšení. Zde stačí pouze vložit fotku, kterou chceme a dát na poličku, komodu nebo zeď.

2) Neklasické rámečky. Pokud jsme trošku kreativní nebo chceme vytvořit něco třeba i s dětmi, můžeme vymyslet zajímavé rámečky, které si vytvoříme sami. Stačí třeba dostatečně tvrdý papír, doprostřed nalepíme fotografii a orámujeme ji například mušličkami, knoflíky, sušenými květinami a jinými materiály, které nalepíme okolo fotky na zbytek tvrdého papíru.
rámeček obrázku
3) Strom s fotografiemi. V tomto případě potřebujeme rovněž trošku kreativity a šikovnosti. Na zeď nakreslíme strom. Vymyslete si, jaký typ stromu chcete, buď bude jemnější, nebo mohutnější, může mít pouze lístky nebo i květy. Každý si může vybrat dle svých představ. Potom pověsíme fotografie různě jakoby na větve stromu. Rámečky by měly mít takovou barvu, aby se to k Vašemu namalovanému stromu hodilo.

4) Srdce z fotografií.Jste zamilovaní? Rádi vzpomínáte na začátky Vašeho vztahu? Udělejte si ze svých vzpomínek koláž ve tvaru srdce. Nakupte si rámečky různých velikostí. Dejte si do nich fotografie se společnými zážitky, s různými vzpomínkami. Nemusí se jednat pouze o fotky, můžete do nich vložit třeba lístky z kina, účtenku z první večeře, psaníčko, které jste si vyměnili, prostě cokoliv. Rámečky potom poskládejte do tvaru srdce.
prohlížení fotek
5) Fotoprodukty.Těch je dnes opravdu velká spousta – kalendáře, plátna, svíčky, hodiny, hrnky, magnetky… Téměř opravdu cokoliv. Stačí si jen vybrat. Fotografie Vám nejen zkrášlí bydlení, ale zároveň Vám vykouzlí úsměv na tváři při pohledu na ně.