IBC nádrže se starají o naše zdraví


Jestliže prohlásíme o nějakém výrobku z oboru logistiky, že pečuje o naše zdraví, může se to zdát poněkud přitažené za vlasy, ale zaměříme-li pozornost na IBC kontejner, brzy zjistíme, že toto tvrzení má svůj platný význam.

Zpracování ovoce a zeleniny – vypěstují-li farmáři rajčata, broskve, jablka, jahody nebo hrušky, mohou část úrody rozprodat v přímém prodeji a část zpracovat do podoby kašovité nebo tekuté, pro další možná využití, jako jsou zmrzliny, džemy, šťávy, pyré či protlaky. A v tomto okamžiku nastupuje na scénu IBC kontejner jako nádoba, pro ukládání těchto komodit ideální. IBC kontejnery zaujímají objem jednoho tisíce litrů, hodí se tedy pro velkokapacitní objemy zemědělských komodit, což je vhodné zejména pro farmáře, kteří disponují velkou osevní a pěstitelskou plochou.

úroda hrušek

Zdravotní nezávadnost obalů – ovoce a zelenina se do IBC kontejnerů ukládá do jednorázové vyměnitelné vložky z polyetylenu, která je zdravotně zcela nezávadná, a díky níž je zaručena maximální možná jakost produkovaných výrobků. Odpadá tu jakákoli kontaminace chemickými látkami, což může být případ jiných nádob, které se musí vždy po vyprázdnění obsahu pracně čistit.

meruňky na talíři

Ventil bez maziv – IBC kontejnery jsou nyní osazovány inovativními ventily na IBC nádrže, které neobsahují žádná maziva. Tím je opět zaručena vynikající kvalita uchovávaných zpracovaných plodů ovoce či zeleniny.

Propagace zdravé výživy – kdokoli propaguje IBC kontejnery, podporuje zároveň zdravý životní styl, protože díky těmto výrobkům je trh potravin více zásoben tím, co tam skutečně patří, tedy především ovocem a zeleninou. Je to mnohem lepší a zdravější reklamní tažení, než různé reklamy na alkoholické nápoje, nápoje s kofeinem, výrobky z bílé mouky a rafinovaného cukru. S IBC kontejnery bude zdravější život v domácnostech, ve školách, na pracovištích, i na dovolené.