Jak dobře zorganizovat vyklízení domů


Vyhledejte vyklízecí firmu – první, co by vás mělo zajímat, je vyhledání vhodné vyklízecí firmy. Orientujte se podle referencí, rozsahu práce a ceníku. Podstatné je, aby firma plnila své závazky, pracovala na klíč i bez vaší asistence a byla spolehlivá i co se týče dodržování smluvených termínů. Některé vyklízecí firmy zajišťují i demoliční práce, což se vám v určitých momentech může hodit. K demoličním pracím patří i odvoz sutin a veškerého odpadu, který s tím souvisí.

vyklízení prostor

Proveďte probírku věcí – máte-li vyklízecí firmu pro vyklizení domu https://www.vyklizenirychle.cz/ objednanou a domluvené datum, předejte firmě klíče od objektu a umožněte jí také příjezd k domu a bezproblémové parkování zejména pro nákladový prostor (nákladní automobil, bikran apod.) Začnete se probírat věcmi, které chcete zachovat, a kterých se naopak míníte zbavit. Třídění provádějte systematicky, odkládejte předměty stranou, a pokud nemáte při ruce nic na popisování, uvědomte pracovníky od vyklízecí firmy, aby věci, na které ukážete, zůstaly na svém místě.

nepořádek v domě

Přítomnost při vyklízení ano či ne – vaše přítomnost při vyklízení není vysloveně nutná, ale nelze vám to ani zakázat. Můžete tu být přítomni, což se například hodí pro rozhodování, co zachovat, a co vyhodit. Někdy se tu můžete setkat s něčím, co uznáte jako zajímavé, co by se vám ještě mohlo hodit. Vyklízecí firma vám předměty, co chcete zachovat, může po dohodě převézt na jiné místo, například do vašeho bytu.

Nebezpečné předměty – pokud narazíte na nebezpečné předměty při probírce věcí, uvědomte o tom vyklízecí firmu, aby se podle toho zařídila. Například tu objevíte kanystry a barely s neznámými látkami, různé herbicidy a jedy na hlodavce, čisticí prostředky, kyseliny a louhy, ředidla, a třeba i staré výbojky a zářivky s obsahem jedovaté rtuti. Vyklízecí firma si s odvozem i těchto nebezpečných předmětů poradí.