Jak koupit dárek, který se bude líbit?

V životě nás všech se objevují přítelkyně. Jsou to ženy, které jsou naše kamarádky už od dětských let, najdeme je v rodině, potkáme je v zaměstnání, ve škole anebo třeba v domě naproti toho našeho. Někdy je jich víc a v době předvánoční si lámeme hlavu, čím jim pod stromečkem vyjádřit naši náklonnost, potěšit je a nezruinovat si peněženku.
Pokud víte, co hledáte, ušetříte si hodně času a nervů a můžete udělat velikou radost všem spřízněným duším.krystaly himálajské soli.jpg

 Ten malý zázrak se nazývá SOLNÁ LAMPA.

 
Toto zajímavé a nevšední osvětlení má hned několik předností:
• krásně vypadá
• nestojí moc a lehce ho seženete
• má hodně podob a prakticky každý kus je originál
• je malé a moc neváží
• můžete ho zakoupit i v e-shopech s elektro a dárkovým sortimentem
• je zdraví prospěšné
• nepotřebuje žádnou složitou údržbu
• má levný provoz
 
Solná svítidla fungují na jednoduchém principu. Tělo lampy je tvořeno z růžových krystalů himálajské soli. Sůl je látka, která má schopnost absorbovat vlhkost z okolí, tak si vezme vlhkost z místnosti, kde právě stojí. V okamžiku, kdy se rozsvítí a začne se zahřívat, do vzduchu se pomalu uvolňuje právě ta absorbovaná vlhkost spolu s minerály obsaženými v krystalech.
 Trochu to připomíná ionizovaný mořský vzduch, a kromě blahodárných účinků na dýchací a oběhovou soustavu nám vytváří intimní teplé a velice příjemné uklidňující světlo. Barevný odstín je vytvářen přítomností železa a manganu v soli.
V lampě je třeba používat malé žárovky, které se zahřejí a vydávají teplo, takže zapomeňte na úsporné LED a sáhněte po těch, co se dávají třeba do starších digestoří a lednic.růžové solné lampy.jpg
Údržba je velice jednoduchá, stačí z lampy otírat prach a pokud nemá dost vlhkosti, pomůže rozprašovač s čistou vodou. Tu zlehka rozprášíme na lampu před zapnutím.
Tento milý dárek je dostupný v prodejnách elektro, občas na něj můžete narazit i v supermarketu v oddělení elektro a spotřebního zboží.
Pro romantické duše je v nabídce varianta solného svícnu, do kterého se vloží obyčejná čajová svíčka.