Jak si udržet správnou váhu?


Náš doporučený energetický příjem závisí na věku, pohlaví, výši fyzické aktivity a samozřejmě na aktuálním zdravotním stavu. Optimální, ale zároveň nejtěžší, je udržovat vyrovnanou energetickou bilanci. To znamená, že příjem energie je v rovnováze s jejím výdejem.

váha

A tam je potřeba začít. Pokud mají být změny stravování trvalé, je nutné je zavádět postupně. Každá úprava jídelníčku by neměla být utrpením, ale dlouhodobě přijatelnou změnou. Začínáme tím, co je pro nás nejméně obtížné. Například omezení sladkých nápojů, nebo nahrazení uzenin šunkou. Až po přijetí omezení za své je možno přistoupit k dalším úpravám stravování.

mrkev

Obrovskou chybou je radikální zákaz všeho, co rádi jíme. V naději, že jedině tak rychle zhubneme. To se sice může krátkodobě podařit, ale velmi brzy tvrdý režim opustíme a pracně shozená kila se vrátí. Pokud si chceme správnou váhu udržet, musíme jíst, a ne se trápit hlady. Mnoho lidí si myslí, že když hladoví, opravdu hubnou. A tak si cestu ke štíhlé linií spojují jen s nepříjemnými pocity.Proto je potřeba najít cestu jednodušší a rychlejší. Bez pocitu hladu.

Pomocníkem v udržování ideální váhy je nový lék proti obezitěsibutramin na hubnutí. Stačí užít jednu tabletu každý den ráno. Pocit sytosti, který vyvolává, pomůže zažehnat chutě a sníží celkový příjem kalorií. Zrychluje metabolismus, což umožňuje tělu celých dvacet čtyři hodin spalovat tuky. Tím se příjem energie dostane do rovnováhy s jejím výdejem. Ztrátou kil se budete nejen lépe cítit, ale budete i lépe vypadat.

léky

Myslete také na to, že je dobré do každodenního života zařadit pohyb. Podle odborníků je vhodné věnovat pohybu třicet minut denně. Ideální je přirozený pohyb – například chůze, jízda na kole či plavání. Nejezděte výtahem, při cestě do práce vystupte o zastávku dříve a zbytek dojděte. Nebo vyražte s dětmi či kamarády na delší procházku. Hlavně se vyvarujte špatně zvolenému posilování. Nevhodná intenzita pohybu, při které sice budujeme kondici, ale tuky téměř nespalujeme, vám s přebytečnými kily nepomůže.