Jak z toho ven?

Únikové hry se objevily jako houby po dešti a neustále jich přibývá. Většinou jde o jednu a více místností, ze kterých se pomocí hádanek a rébusů pokoušíte dostat ven, případně do další místnosti, která vás o kousek přiblíží vysněnému cíli.
Únikovky bývají většinou tematické, což je o to zajímavější. A neustále se objevují jejich nové variace. Úkoly jsou koncipovány jako rébusy, které vás nutí hledat po místnosti další hádanky, které vám pomáhají najít cestu ven. Neděste se toho, pokud byste si nevěděli rady. Jakmile organizátoři vědí, že jste v úzkých, tak nabízejí rady a pomoc.
strašidelný dům
Pro návštěvu únikovek je povětšinou nutné jít minimálně v páru, nejlépe pak ve skupině lidí. Ono víc hlav víc ví. Po dokončení únikové hry se zapíše výš výsledek, tedy čas, za jaký jste byli schopni se z místnosti dostat a jste přidání na tabulku výsledků – možná i těch nejlepších.
Cenově jsou únikové hry přijatelné. Samozřejmě záleží na lokalitě, délku hry a jiných faktorech. Když se potom finanční částka rozpočítá, může jedna hra vyjít i na 200,- až 300,- na jednoho. Většinou se délka hry pohybuje okolo 60 minut.
Zavařit své mozkové závity si můžete dnes už takřka kdekoliv. V Praze je únikových her skutečně mnoho a v menších městech se začínají objevovat také – například v Kutné Hoře.
stejné dveře
Pro detailnější informace stačí do internetových vyhledávačů zadat „úniková hra“ a místo, kde by měla být a nalezené stránky vám poskytnou informace o ceně, lokalitě, času i náplni. Dbejte však na kapacitu únikových her. Popularita této zábavy stoupá a mnohdy by se na vás nemuselo dostát, tak využijte možnosti rezervace.  
Nebojte se vzít rodinu a přátele a vyrazit se trochu odreagovat. Uvidíte, že se skvěle pobavíte a že si únikové hry přinejmenším zamilujete! Protože jakmile člověk přijde na něco úplně sám, je to pocit k nezaplacení!