Jaké benefity nabízí firmy svým zaměstnancům, aby si je udržely?

Dnešní doba nahrává do karet zaměstnancům, o které se firmy bojí přijít. Je to z důvodu nízké nezaměstnanosti, kdy je problém sehnat kvalitní zaměstnance. Proto firmy kromě vyšších mezd lákají nové uchazeče na všemožné firemní benefity . Tímto způsobem se snaží udržet motivaci i u stávajících zaměstnanců.
nudle s omáčkou
Stále oblíbeným benefitem jsou stravenky. Jsou z 55 % daňově uznatelným nákladem. Použít se dají v obchodech i v restauracích. Spousta firem papírové stravenky nahrazuje elektronickou kartou, kterou firma pravidelně zaměstnancům nabíjí určitou částkou. Využití je stejné jako u papírových stravenek. Zejména u velkých firem s větším počtem zaměstnanců se setkáme s dotovanou stravou přímo na pracovišti.
Dovolenou navíc nabízí stále více firem. Zaměstnanci s předškoláky nebo školou povinnými dětmi ocení každý den volna navíc. V případě, kdy se nebudeme cítit dobře, poskytují někteří zaměstnavatelé tzv. sick days. V tyto dny můžeme zůstat doma, aniž bychom si brali nemocenskou. U větších firem se lze setkat i s možností umístění dítěte do firemní školky. Nicméně tento benefit zatím není příliš rozšířený.
Příspěvky na masáže, sportovní aktivity, kulturní akce, očkování, je taktéž možné získat formou firemního benefitu. Oblíbené jsou zejména benefity související se zdravím. Poukázky do lékárny jsou jedny z nich, a protože léky jsou celkem drahé, ocení to snad každý.
Kdo by si nepřál svůj vlastní firemní automobil, který lze používat i pro osobní účely. Stejně tak můžete obdržet firemní mobil či notebook. Pokud ale tyto technologie ke své práci nepotřebujete, nejspíš tyto benefity nedostanete.
sklenice u pc
Celkem často dnes firmy nabízejí 13. nebo i 14. plat. Jiní zaměstnanci zase obdrží příspěvek na dovolenou. Svou oblibu si jak u zaměstnanců, tak u zaměstnavatelů získal také příspěvek na penzijní nebo životní pojištění. Škála benefitů je opravdu široká, a existují zaměstnavatelé, kteří jich poskytují opravdu hodně, ale jsou i takoví, u kterých nedostanete mimo mzdy vůbec nic.