LED jsou pouhá tři písmena, co znamenají světlo

Nebudeme si nalhávat, že mnohým se tato moderní technologie nelíbí a to z důvodu pořizovací ceny. Na druhou stranu je třeba se podívat trochu více za hranici, která bude LED osvětlení dělit od uživatele. Pořizovací cena se totiž vrátí v poměrně krátké době. Normální světelný zdroj vydrží až 50 000 provozních hodin. V přepočtu můžete počítat, že budete svítit až 6 let. Pokud byste instalovali přirozenou žárovku, tak rozhodně takovou dobu svítit nebudete a pak je dobré se zamyslet, kolik byste jich jen za tu dobu nakoupili, když doslouží jejich běh. Navíc se to odrazí ve spotřebě elektrického proudu. Otázka proč byste měli platit více, než se musí, bude na správném místě.
rohový gauč.jpg

Světlo je důležité

Hlavně z našich pokojů a vůbec celkově domovů tvoří příjemné prostory, vytváří útulné akcenty a i pracovní místa pak zaplavuje jasným koncentrovaným světlem, při kterém se dobře pracuje. Také se nemusíte bránit instalovat více světel do jedné místnosti. Každé totiž z nich pokryje požadavky uživatelů. Od měkkého obecného světla až po přesně, zaměřené a jasné pro čtení nebo psaní. S LED světelným zdrojem budoucnosti to skutečně jde vytvořit a přitom neplatíte nic navíc, než je potřeba. Tyto moderní žárovky mohou emitovat dokonce i libovolnou barvou, nezalévají se do plastových obalů, jako tomu bylo dříve, ale používají se ve formě vysoce výkonných plochých LED čipů.
hnědá ložnice.jpg
Proč si pořídit toto osvětlení?
–          Poskytuje neblikající světlo, jak jste byli zvyklí u klasických žárovek.
–          Jakmile se dá pokyn k rozsvícení, tak na světlo nemusíte čekat, v plném výkonu prakticky ihned.
–          Prodává se v různých teplotách světla – vytváří teplé, chladné nebo studené bílé světlo.
–          Diody spotřebovávají až o 90% méně energie než konvenční žárovky.
–          Mají extrémně dlouhou trvanlivost.
–          Neobsahují žádné jedovaté chemikálie jako je rtuť, a proto nemusí být likvidovány jako nebezpečný odpad, ačkoliv současná právní úprava vám doporučuje odevzdání na recyklační místa.
–          Dají se použít prakticky všude, v interiéru i exteriéru.