Make-up pro citlivou pleť

V posledních letech se prokazatelně zvýšila vybavenost drogerií kvalitními produkty, zejména v oblasti kosmetiky. Není proto žádným překvapením, že v některých vybraných řetězcích naleznete i cenově dostupné kosmetické produkty, které jsou ale zároveň kvalitní a je možné je dlouhodobě užívat. Ať už je řeč o make-upu, pudru, korektorech nebo lacích na nehty. Spousta drogerií také neustále obnovuje svůj sortiment a doplňuje nové značky, jejichž produkty jsou určené pro širokou škálu žen.

barevný make-u

Bohužel se v rámci tohoto zboží často opomíjejí ty z nás, které trpí problematickou pletí nebo jinými dalšími citlivými místy. Pro ženy, které se potýkají celý život s akné a jinými vadami pleti, je bohužel nemyslitelné, aby nakupovali dekorativní kosmetiku v běžných obchodech. Produkty určené pro normální nebo smíšenou pleť by jim totiž mohli zhoršit současné obtíže. Hlavním důvodem je obsah komedogenních látek, který mají, alespoň v určitém množství, skoro všechny zmiňované výrobky. Komedogenní látky způsobují ještě častější ucpávání pórů u pleti, která má sklon se více mastit, a z ucpaných pórů se tak rázem stávají aktivní záněty, akné a nepěkné boláky po celém obličeji.

líčení očí

Doporučujeme se tedy vyhýbat běžné kosmetice, pokud máte jakékoli obtíže tohoto typu nebo citlivou pleť. Vhodnější volbou pro vás bude přírodní kosmetika, ideálně minerální make-up a další produkty tohoto typu, netestované na zvířatech a bez chemických přísad.

O čem se moc nemluví, je však také zvýšená citlivost očí. Mnoho z žen, které mají citlivé oči například na řasenku nebo oční linky, se musí potýkat z neschopností namalovat si oči, protože je trápí časté slzení, svědění, pálení a zarudlost očí. Pro tyto ženy bude také nemyslitelné kupovat si běžně dostupné řasenky. Ideálním řešením je řasenka pro citlivé oči Pulo, která je jemnější a obsahuje pouze přírodní látky, které nedráždí oční sliznici ani okolí oka a je možné ji bez problému odlíčit vhodnou micelární vodou a odličovacím tampónkem.