Může být za virtuální sídlo cena nulová?

Dnes již nežijeme pouze v reálném světě, nýbrž i v tom virtuálním. Tento trend se rozšířil zvláště poté, co se internet stal skutečně běžně dostupným, díky nízké ceně chytrých telefonů (tedy alespoň těch starších modelů) a možnostem připojení zdarma, který nabízí mnohá města či například nákupní centra.

Lze bez nadsázky říci, že na internetu děláme prakticky vše, co ve skutečném světě – povídáme si zde s rodinou či přáteli pomocí sociálních sítí či nejrůznějších aplikací, sledujeme přes něj filmy a seriály, nakupujeme zde či pracujeme.

clanek1

Není divu, že si tohoto trendu všimli i nejrůznější výrobci. Ti pochopili, že je potřeba tuto platformu využít k propagaci svého jména a svých výrobků. Proto si prakticky všichni založili svou vlastní internetovou stránku.

Je však jasné, že se za ni musí platit. Buď si danou doménu musíte koupit či pronajmout. Ne všechny firmy však na toto mají peníze a zdaleka ne všem se to vyplatí. Proto mnozí hledají server, kde bude za virtuální sídlo cena Virtualni-kancelar-ostrava.cz co nejnižší, ideálně zdarma.

firma1

A ano, takové servery skutečně existují. Nabídnou vám možnost vytvořit a upravovat si bezplatně vlastní webovou stránku. Zní to dobře, ale má to několik háčků.

Tím prvním je fakt, že za název svého webu budete mít připojen v internetové adrese i název onoho serveru, například blogspot.com či webzdarma.cz. Že něco takového asi neudělá na zákazníky dojem, není třeba říkat.

Dále je zde fakt, že možnosti vzhledu jsou poměrně omezené. Můžete si vybrat pouze některý z přednastavených modelů, a to jak co se týká například barvy pozadí, tak i rozložení textu a jednotlivých odkazů.

Je třeba také počítat s tím, že na váš web budou umístěny reklamy. Právě tím si totiž tyto firmy vydělávají peníze na to, aby vám mohly nabídnout prostor pro web zadarmo.

Záleží pak jen na vás, jak moc vám tyto nevýhody budou vadit. Avšak věřte, že i tento způsob je lepší než nic.