Nemáte, co na sebe? Ukážeme vám základní kousky každého šatníku

Někdo má pár kousků oblečení, ale přitom je každý den perfektně sladěný. Jiný má plnou skříň, ale často vůbec neví, co si na sebe obléknout, aby dodržel alespoň jakž takž kombinaci barev. Nahlédněme tedy pod pokličku minimalistických šatníků a odhalme ono kouzlo, díky kterému jsou mezi námi tací, kteří si vystačí i s málem. Připomenu známé pravidlo: „Méně je někdy více.“
blondýna na schodech

Vrhněte se s pytli na svůj šatník

Prvním krokem k úspěchu je vyhnat všechen neúspěch. Věci, které vám v šatníku leží ladem bez povšimnutí už více než rok si dejte na hromady. Rozdělte si je na tři skupiny – co rozdáte, co prodáte, co vyhodíte. I ty džíny, do kterých přece jen jednou zhubnete, už dávno vyšly z módy. Nenechte tyto věci zabírat prostor v šatníku. Věci poté dejte do pytlů a náležitě s nimi naložte.

Nakupujte s rozvahou

Dalším atributem k tomu, aby vaše šatna byla, co k čemu je nakupování s rozvahou. Netvrdím, že byste si měli kupovat oblečení, až to vaše bude zničené a držet na pár nitkách. Nakupujte chytře. V šatníku by své místo měly mít hlavně věci, které budete moci kombinovat mezi sebou.
1.       Černé a bílé tričko/tílko
2.       Černé kalhoty či legíny
3.       Černá pouzdrová sukně
4.       Černé koktejlky
5.       Černé sako
6.       Černé lodičky
7.       Černé tenisky
8.       Černé baleríny
9.       Jednobarevný svetr
10.   Obyčejné modré džíny
Už teď, když se na toto desatero podívám, vidím několik kombinací. Bílé tričko, černé tenisky a modré džíny nebo sako, bílé tričko, černé kalhoty atd. Doporučuji si kupovat trička a tílka po dvou. Jednak proto, aby se vám nestalo, že něco budete mít ve špíně a druhak proto, že trička je vhodná mít i s dlouhým rukávem.
nákup oblečení

Nákup si rozmyslete

Až příště zabloudíte do obchodu, rozmyslete si hned několikrát, zda si daný kousek oblečení budete chtít koupit. Zda ho potřebujete, a hlavně jestli se vám hodí k něčemu z již zmiňovaného desatera. Využijte i secondhandy, ve kterých kolikrát objevíte něco, co v obchodech ne, a ještě značně ušetříte.