Nesprávným cvičením můžete ohrozit i své zdraví

Chcete si zpevnit postavu, nebo jste se zaměřili na hubnutí? Zajímá vás, jak dobrou máte fyzičku a rozhodli jste se, že začnete sportovat? Na co byste si měli dát pozor a co byste rozhodně neměli dělat? Poradíme vám.
posilování zad
NEJČASTĚJŠÍ CHYBY ZAČÁTEČNÍKŮ
–          Nemají plán, nebo se jím neřídí
Nejde jenom tak přijít do posilovny nebo do fitcentra a ihned sednout k těžkým strojům a začít své tělo mučit. To by bylo velmi nebezpečné, hrozí natáhnuté svaly, ale také křeče. Nejdříve musí každý člověk, který se právě chystá posilovat nebo sportovat, nějakým protažením a uvolněním svalům. Začít zlehka a až poté zvyšovat zátěž. Většina osobních trenérů doporučuje dělat posilování na série, kdy chvíli přidáváte a chvíli ubíráte na intenzitě. Na závěr cvičení je opět protažení, vydýchání.
Pokud byste šli do takových sportů bez předchozího zahřívání a přípravy na tu zátěž, mohli byste si ublížit. Několik dní po cvičení se nepohnete, všechno vás bude bolet a také to zahýbe s vaší psychikou.
posilování břicha
–          Neměňte styly
Chybou začátečníků je třeba i to, že dlouho vybírají, který sport nebo které posilování je pro ně to pravé. Samozřejmě že z počátku tápete, ale není problém si třeba jenom na první cvičení zjednat trenéra nebo se zeptat personálu, který bude víc než jenom ochoten vám pomoci s výběrem posilovacích strojů nebo cviků.
Neměli byste měnit příliš radikálně styl. Veškerý pohyb je namáhavý, vy jenom musíte najít ten, který vás bude bavit.

–          Dejte prostor všem partiím
Muži se většinou soustředí jenom na bicepsy, zatímco ženy se zaměřují hlavně na bříško a zadeček. Ale to nejsou jediné partie, které byste měli posilovat!
protahování nohou
Pamatujte, že klíčem k úspěchu je trpělivost. Nemůžete čekat, že budete mít vaši vysněnou postavu za měsíc. Nebuďte zklamaná hned po prvních pár týdnech v posilovně, časem výsledky své tvrdé práce určitě uvidíte.