Nový vztah a vaše okolí, aneb jak si vaši blízcí lépe zvyknou na nového partnera

Život plyne různými směry a s ním plynou i naše vztahy. Vzhledem k tomu, že nebývá obvyklé, aby dnešní mladí lidé měli jednoho partnera na celý život tak jak tomu bylo např. u jejich prarodičů, může se stát za pár známostí za svůj život vystřídáme. U některých lidí to není dokonce jen pár, ale celá řada partnerů a partnerek.

Obzvlášť ve světě, kde vládnou sociální sítě, je příznačné, že mladí lidé střídají partnery a také se o těchto změnách veřejně vyjadřují. Ať už na Facebooku nebo na Instagramu. Když se ale podíváme více na hloubky těchto životních rozhodnutí, je samozřejmé, že stejně tak jako my si zvykáme na odchod bývalých partnerů a příchod těch dalších / nových, zvykají si i naši přátelé.
stejné tetování

S přáteli a partnerskými vztahy je to velice ošemetná věc. Je jednoduché randit ve čtyřech, dáme-li dohromady partičku lidí, kteří si rozumí, resp. dva páry (nebo i více párů), kteří si rozumí a mohou spolu leccos podnikat. Když však toto uskupení naruší událost, jako je rozchod, většinou ho následují vcelku nepříjemné situace jako „výběr, na které straně jako pár jsme“ a „kdo z rozešlého páru s námi zůstane a kdo půjde dál“. Tím se však nebudeme zabývat.

Přikročme k situaci, kdy to party kamarádů přivedeme nového partnera. Na co si dát pozor při seznamování těchto dvou typů lidí a jak můžeme pomoci tomu, aby to šlo hladce?

·         Našlapujme opatrně.

Nemůžeme partnera ihned „hodit do vody“. Stejně tak našim přátelům nemůžeme naservírovat nový vztah jako hotovou věc se všemi detaily. Začněme od krátkého představení, přes občasné setkání až po skutečně intenzivní aktivity.
naštvaná milenka

·         Dejme jim čas.

Lidi jsou různí a to, jak si padnou do oka, závidí na mnoha faktorech. Jsou osobnosti, které si porozumí od první chvíle a stejně tak jsou jiné, které spolu nikdy souhlasit nebudou. Dejme všem dostatek času, aby si na sebe zvykli a nechtějme po nich po pár minutách přátelství do konce života.

·         Netlačme na pilu a buďme kreativní.

Snažme se sem tam vymýšlet činnosti, které můžete všichni dělat společně. Zároveň se nesnažte mísit partnera a přátele za každou cenu. Dopřejte sobě i jim čas odděleně. Některé věci podnikejte jen s partnerem a jiné jen s přáteli. Jen tak docílíte nenuceného spojení vás všech.