Stěhování v Praze, to je také vybalování a zabydlování


Máte-li dostatek času a prostor pro úpravu nového bydliště před nastěhováním, neváhejte a pusťte se do práce. Po nastěhování totiž dojdou síly, budete unavení i psychicky a to pak může mít neblahý vliv na vaše zabydlování. Čím více příprav věnujete novému působišti, tím méně stresu a tím i lepší pocit z nového bydlení budete mít.

krabice s klíčem od bytu

Jak připravit nové působiště k nastěhování

Začněte malováním – pokud to jde, ve značném předstihu nový byt vymalujte. Bude vám ihned po nastěhování připadat, že je byt útulný i přesto, že se právě zabydlujete. Volte raději světlé a méně syté barvy, vůbec špatnou volbou není ani čistě bílá, která prostor více otevře a rozsvítí.

kartonové krabice

Podlahové krytiny – s rozmyslem byste mohli realizovat i tento krok. Položit koberce, plovoucí podlahu, keramickou dlažbu a připravit místnosti tak, aby stačilo jen vybalit věci z krabic, smontovat nábytek a instalovat ostatní bytové doplňky.

Vysaďte dveře – vysazení dveří oceníte při každém stěhování, jednak se vám nebudou neustále zavírat a pak zabráníte jejich poškození v průběhu nošení věcí. Dveře a futra bývají v těchto okamžicích nejzranitelnější, vyplatí se i obalení futer bublinkovou fólií, ostatně to můžete provést ještě před malováním, abyste si ušetřili čas a sílu při závěrečném úklidu.

Vytvořte si představu o rozmístění nábytku – snížíte tím chaos při samotném stěhování a stěhováky stěhování Praha pak můžete lépe korigovat a směrovat tam, kde se dotyčný nábytek bude nacházet. Se stěhovací firmou se můžete domluvit i na demontáži a zpětné montáži nábytku, což oceníte hlavně u velkých a těžkých kusů, jako jsou postele, kuchyně a vestavěné skříně.

Začínejte kuchyní – stěhování si usnadníte, když jako první začnete zařizovat kuchyň. Pokud budete mít zapojený a funkční sporák, dřez s vodovodní baterií a odpadem a na svém místě chladničku, můžete přichystat občerstvení a s plným žaludkem vám pak půjde práce lépe od ruky. Na druhém místě zařizujte ložnici (a případně dětský pokojík), abyste si měli kde odpočinout a nabrat sil, ostatní místnosti mohou klidně počkat.