Time management aneb jak správně zacházet se svým časem

Řízení času je i řízení života. Mezi jednu z nejdůležitějších životních dovedností patří řízení času. Času je málo a práce hodně, navíc si čas nemůžeme koupit.
Správně zvládnutý time management umí více než jen zvýšit produktivitu. Může nám také přinést důležité zdravotní přínosy. Když je čas spravován rozumně, minimalizuje stres a zlepšuje celkovou kvalitu vašeho života. Pokud se často setkáváte s každodenním pracovním vytížením, pak jste pravděpodobné nezvládli efektivní správu času. Jak den plyne, uvědomíte si, že jste pozadu a můžete pociťovat, že jste nevyvinuli maximální úsilí v naději na dokončení.
Je čas relaxovat
Je načase položit základy pro efektivní správu našeho času. Zásadním prvkem pro zlepšení koncentrace je delegování času mezi dostatečný spánek, udržování zdravé výživy a pravidelné cvičení. Pokud si vyhradíme čas na zlepšení zdravého životního stylu, pomůže nám to s efektivitou po celý den a poskytne nám více času na dokončení dalších úkolů.
Přepracovanost a stres
Věnovali jste někdy pozornost tomu, co děláte během jízdy do práce? Jak trávíte čas v autobuse nebo ve vlaku cestou do práce a z práce? Tento čas můžete věnovat svému vzdělávání, poslouchat audioknihy nebo si knihy číst, učit se cizí jazyk. Takto strávený čas vám umožní začlenit všechny ty malé věci, které jste si „přáli“ udělat, ale neměli jste čas. Postupem času se tyto návyky stanou životním stylem.
Musíte říct ne nepodstatným věcem a upřednostnit ty, které mají pro vás mimořádnou hodnotu. Zvažte své hlavní cíle a podívejte se na svůj rozvrh, než se dohodnete na další práci. Pokud je úkol časově náročný, ale nemusí být pro hlavní cíl nutně důležitý, předejte jej kolegům nebo přidejte na konec seznamu.
Správně nastavený čas

Věděli jste, že každý má místo, kde pracuje nejefektivněji? Někteří lidé rádi při práci poslouchají hudbu, zatímco jiní potřebují úplné ticho. Někteří lidé mohou pracovat stejně efektivně ze svého obýváku nebo kuchyně. Kdekoli to místo je, využijte ho. Vypněte televizor, vypněte mobilní telefon, odložte tablet a věnujte se hlavnímu cíli. Žádné odpovědi na maily, žádné brouzdání po webu. Pokud žijete svůj život zdravým a organizovaným způsobem a jste schopni efektivně plnit každodenní úkoly, snižujete tím stres a zvyšujete produktivitu práce a díky tomu se dostaví celková spokojenost.
Někdy vše, co potřebujeme, je okamžik osamělosti, abychom vyčistili naše přepracované mysli a nabili naše těla.