Úložné prostory v kuchyni

Určitě si nedovedeme představit kuchyni bez úložných prostor. Největším z nich je určitě kuchyňská linka. Dalším rozšířením úložných prostor v kuchyni je bez pochyby kuchyňský ostrůvek. Slouží hlavně k propojení kuchyně s obývacím prostorem, ale můžeme v něm uložit spoustu věcí nebo i potravin.
kachlová kuchyně
Pokud je naše kuchyně malá, nesmíme se bát využít prostor pro skříňky až ke stropu. Do nejvýše položených skříněk ukládáme jen takové věci, které potřebujeme jen občas. Ostatní, každodenně používané věci, si dáme na dosah ruky. Snažme se využít také rohy například otočnými systémy, rohovými zásuvkami nebo jiným výsuvným příslušenstvím. Zvlášť v malé kuchyni nikdy nenecháme rohový prostor prázdný, ale snažíme se ho plně využít.

Potravinové skříněbývají vybaveny skrytými zásuvkami s průhlednými díly v popředí, abychom měli přehled o všem, co se tam nachází. Je vhodné poradit ukládat menší věci dopředu a větší dozadu. Můžeme poradit s odborníkem z kuchyňského studia na typu otevírání, či nosnosti skříněk a zásuvek. Zkusme si osobně, přímo v obchodě, jaký typ otevírání bude pro nás nejpohodlnější a který se nám bude líbit nejvíce.

Netradičním řešením a ušetřením prostoru ve skříňkách je pověsit hrnce a pánve nad ostrůvek nebo nad sporák, kde je budeme mít stále po ruce. V tomto případě ale musíme věnovat více času jejich údržbě než ostatnímu nádobí, které je schované před prachem a výpary ve skříni.
dřevěný box
Stejně tak, jak musíme řešit úložný prostor v kuchyni, měli bychom řešit také úložný prostor v jiných místnostech našeho bytu. Nejrozšířenějším řešením úložného prostoru jsoutradiční skříně a otevřené police. Musíme však zvážit i to, že každá otevřená police je pro nás dalším prostorem k pravidelné údržbě kvůli prachu. A to platí v celém bytě.