Ušetřete za energie

Abychom ušetřili finance za vytápění, tak je zapotřebí mít dobře zateplenou nemovitost, což zajistíme za pomocí měření termovizí, což provede odborná firma.

Ušetřete za energie

Měření termovizí

Každá nemovitost má nějaké stavební řešení a provedení, ve kterém je zahrnuta i izolace před únikem tepla ven v zimě. To je velmi důležité, protože při velkém úniku dáme mnoho financí za vytápění, a ještě k tomu není v nemovitosti moc teplo. Proto je dobré si nechat zkontrolovat, jak na tom únik tepla je, což skvěle zajistí specializovaná firma s termovizí. Termovizní kamera v dnešní době je totiž na vyspělé úrovni, kdy je opravdu přesná a má velmi dobré rozlišení.

měření dronem

Takže přesně budete vědět, kde teplo uniká, ale tím to rozhodně nekončí, protože k této kameře se ještě využívají teploměry, vlhkoměry a určuje se rosný bod, což vede k přesnému určení výsledků. Sice tato služba není zadarmo, ovšem pro další kroky při zateplování, nebo určení skutečného stavu nemovitosti je nepostradatelná. Společnost poskytuje několik balíčků, kdy není problém ani s odbornou konzultací, která opravdu pro pozdější postup velmi pomůže.

Správné zateplení

Až zjistíte, kde všude teplo uniká, tak je nutné naplánovat nápravu a tu správně provést, abychom dosáhli nejlepšího účinku. Pokud máte starou nemovitost s dřevěnými okny, tak není co řešit, protože dnes už vedou platová okna s více vrstvami, která se navíc ani nemlží. Možná může být problém i v netěsnosti dveří, takže i na takové drobnosti se podívejte. Hlavním bodem zateplování bývá většinou fasáda, kdy se musíte připravit na větší stavební zásah, který není hotový jen tak ze dne na den.

textura polystyrenu

Musíme vybrat rozhodně vhodný zateplovací materiál, protože ten nám právě bude zajišťovat požadovanou službu. Většinou se volí polystyren, kde musíte zvolit dostatečnou tloušťku. Tlustší je sice o něco dražší, ale má opravdu smysl a rozhodně se vyplatí. Nepodceňuje třeba ani lepidlo, protože jistě chcete, aby práce šla od ruky, a nakonec byla práce skvěle odvedená. Zateplení můžete zvládnout sami, nebo si pozvat firmu, kde si dávejte pozor na provedení práce.