Vlastní bydlení

Většina z nás se snaží dělat tak aby si v životě nemuseli na nic půjčit. Poté však zatoužíme po vlastním bydlení. Máme rodinu a mačkáme se v malém bytě. Na stavebním spoření od rodičů však máme pouze nějakých 200 000 Kč, a to je na vlastní bydlení opravdu málo. Jak se vůbec stalo, že tolik lidí chce dneska stavět. Dnes je ve velké módě rodina. To může být způsobeno nátlakem státu, který se tímto způsobem snaží bojovat proti snižující se porodnosti a nabízí tak nejrůznější benefity právě pro rodiny.
Také je to způsobeno trendem, že se zkrátka lidé chtějí osamostatnit a mít své bydlení. Samozřejmě s protějškem by člověku dobře umístěný a vybavený byt stačil, ale pokud chceme mít rodiny nebo dokonce nějaká zvířata městský byt je zkrátka malý. Proto také mnoho lidí začne uvažovat o svém vlastním bydlení.
ukazování na grafu
Poté co však začneme kalkulovat dojde nám, že se nejedná o vůbec levnou záležitost a taková investic nás také může velice finančně zatížit. Zprvu se snažíme naspořit vlastní peníze, touto cestou bychom se však bydlení nemuseli dožít. Druhá varianta je půjčit si od rodiny, známých přátel a až v posledním kroku od banky. Taková hypotéka nás může zatížit na desítky let, což není pro nikoho příjemné, ale pokud chceme bydlet tak pro běžného smrtelníka není jiná možnost.
podepisování smlouvy
Když tedy zvolíme půjčku můžeme vybírat u dvou společností. Ta první banka je určitou zárukou kvality, sice má stanovené přísné podmínky, které nutí klienty, aby byli dostatečně zajištění, ale zase to chrání obě strany. Banka se nás nesnaží žádným způsobem okrást a sama se tak chrání proti nám a případným neplatičům. Ve většině případů má stanovené tři základní podmínky pro půjčku:
·         Zástava nemovitosti dlužníka nebo ručitele
·         Výpis z registru dlužníků
·         Doložení stabilního a pravidelného příjmu
Pokud splňujeme veškeré tyto náležitosti není problém abychom půjčku získali, v opačném případě nám půjčka nebude poskytnuta nebo nám bude nabídnuta jiná varianta.