Výběr plotu


Výběr plotu může být velký oříšek a mnoho lidí si jeho pořízení vůbec nepromyslí. Je to ovšem velká chyba, při pořizování plotu by si měl každý sepsat, jaké chce aby měl plot vlastnosti, z jakého materiálu by měl být a také v neposlední řadě zvážit jeho životnost a ošetřování během let. Mnoho plotů se tváří na první pohled jako velice lukrativní investice, ale opak je pravdou. Dřevěný nový plot může na první pohled vypadat, ohromně a zaujme hned, jak ho uvidíte, ovšem zkuste si po dvou letech zajít na stejné místo. Plot, který jste kdysi viděli je už dávno jiný a pokud dřevo neošetříte během let, tak okamžitě začne ztrácet svůj skvělý vzhled. Před pořízením si tak projděte internet a podívejte se na všechny ploty, které se v dnešní době dělají. Také neváhejte projít novou čtvrť, která ve vašem městě vznikla a možná právě tam načerpáte inspiraci pro svůj plot.

betonové ploty

Ačkoliv se to nezdá, tak právě procházkou okolo nových domů může člověk načerpat inspiraci. Mnoho nových domů volí stejné ploty a tím jsou betonové ploty Brno. Tyto ploty má skoro každý druhý dům nebo chata a přitom nejsou vůbec podobné. Jejich odstín a vzor může být různorodý a v podstatě se jen málokdy setkáte se stejným dekorem.

betonové ploty

Jediné, co mají betonové ploty společného jsou jejich vlastnosti a také průběh instalace. Nejdříve se usadí sloupky, do kterých se následovně dávají betonové desky. Tato metoda je velice rychlá a umožňuje v průběhu let nahradit poškozenou desku za novou. Ovšem nemusíte se ničeho bát, tyto ploty jsou kvalitní a k prasknutí nebo k znehodnocení desky dochází jen velmi zřídka. Většinou se plot poškodí jen neopatrným zacházením, kdy po nárazu praskne. Plot jinak vydrží dlouhé roky, a to bez jakéhokoliv starání. Zkuste tedy před pořízením plotu projít své okolí a nechte se inspirovat ploty, které po cestě uvidíte. Rozhodně vás nějaký zaujme a zanedlouho budete stavět plot u vašeho pozemku.