Zázrak pro vaši pokožku – přírodní oleje

V přírodní kosmetice mají oleje získávané z rostlin a jejich plodů své stálé místo. Jsou oblíbené pro svou vůni, konzistenci a jednoduchou aplikaci. Stačí pár kapek a vaše pleť bude křičet blahem. Olej vytvoří na pleti ochrannou vrstvu, která odráží škodliviny z ovzduší, některé oleje chrání i před škodlivým UV zářením. Přírodní oleje jsou univerzálními pomocníky v péči o každý typ pleti. Vyživují suchou a smíšenou pleť, zklidňují a hydratují citlivou pleť, léčí a regenerují pleť problematickou a aknózní. Pro každý druh pleti můžeme najít jeden i více vhodných olejů a svou pokožku jimi hýčkat.

vonný olej z levandule

Oleje pro suchou pleť

Suchou pleť je potřeba vyživit, promastit a chránit. Suchá pleť bývá často zarudnutá, podrážděná a rychleji stárne. Pleti musíme dodat potřebnou výživu, zjemnit ji a zregenerovat.

Pro suchou pleť můžeme zvolit některý z těchto olejů:

·         Jojobový

·         Avokádový

·         Olivový

·         Arganový

·         Mandlový

Oleje pro mastnou pleť

Na první pohled by se mohlo zdát, že na mastnou pleť nejsou oleje vhodné. Mnoho žen se domnívá, že pleťové oleje nemohou používat, pokud mají mastnou pleť a akné, které je průvodním jevem tohoto typu pokožky. Vše je ale jinak! Přírodní olej dokáže pomoct i mastné pleti, musíme ale vybírat s rozmyslem. Pro mastnou a aknózní pleť jsou vhodné ty oleje, které pomohou zbavit se přebytečné mastnoty.

Pro mastnou pleť jsou vhodné tyto oleje:

·         Olej z hroznových jadérek

·         Levandulový

·         Šípkový

 

 

Oleje na smíšenou pleť

Kombinace suché a mastné pleti, to je smíšený typ pleti. Žen s mastnou pletí je nejvíce, jejich pleť je na čele, v okolí nosu a na bradě mastná, na krku a kolem očí suchá. Smíšenou pokožku je potřeba hydratovat, zregenerovat a zamezit ucpávání pórů.
okvětní lístky u olejíčků

Oleje pro smíšený typ pleti:

·         Olej z hroznových jadérek

·         Jojobový

·         Brutnákový

·         Pupalkový

Oleje na problematickou pleť

Pupínky, černé tečky, akné. Pro většinu žen velký problém. Typické znaky problematické pleti. Péče o problematickou pleť je složitá, přírodní oleje vám s ní mohou významně pomoct. Pokožku je potřeba hydratovat, zklidnit a zregenerovat.

Problematické pleti vyhovují tyto oleje:

·         Levandulový

·         Ricinový

Oleje na citlivou pleť

Citlivá pleť, jak její název napovídá, je citlivá na vnější vlivy – změny počasí, na některé potraviny a kosmetické produkty. Tuto pleť je potřeba zklidnit a regenerovat.

Na citlivou pleť volíme tyto oleje:

·         Levandulový

·         Arganový

·         Růžový