Zip sáčky se nejvíce uplatní při uchovávání potravin a krmiv

Polyetylen známe již z konce 30. let minulého století, jedny z prvních praktických výrobků, které opouštěly výrobní pásy, byly tenké fólie. Vyráběly se z nich sáčky, ale uzavírací zipový jezdec nebo zaklapávací zip se na nich objevil až o mnoho desítek let později. Dnes jsou zip sáčky nedílnou součástí vybavení domácnosti. Co od nich můžeme očekávat?

Neprotrhnou se – s ohledem na hmotnost a ostré hrany ukládaných předmětů a tloušťku polyetylenové fólie jsou natolik pevné, že lze do nich ukládat téměř cokoli. Od nejmenších drobností, jako jsou korálky a textilní galanterie, až po těžké sypké hmoty typu granulí pro krmení domácích mazlíčků a stavebních hmot.

zázvorové koření

Nezapáchají, nepřijímají pachy a chrání před zápachem – velkou výhodou polyetylenu je jeho vlastnost být netečný vůči zápachu. Spolehlivě uchrání potraviny v chladničce, jestliže do zip sáčku uzavřete zrající sýr, můžete do nich zabalit ovoce, zeleninu, maso, ale i tekuté složky, jako jsou omáčky, grilovací a nakládací nálevy.

Jsou transparentní – většina pytlíků je průhledných, takže je mnohdy nemusíte ani popisovat. Pokud přece jen potřebujete popisek vytvořit, stačí k tomu docela obyčejný lihový fix, a to nemusí mít výrobek ani popisovací pole.

jemný písek

Dobře se skladují – nezaberou tolik místa, jako plastové dózy a papírové krabice, můžete je vyskládat na sebe a vyplnit jimi jakýkoli prostor téměř bezezbytku. S tímto problémem se potýkají různé kulaté, ale i hranaté dózy, které se musí přizpůsobit velikosti úložného prostoru, a obvykle je zhruba třetina až čtvrtina prostoru nevyužita.

Odolávají nízkým i vyšším teplotám – bezpečně v nich můžete uložit cokoli, co nepřesahuje 60 stupňů Celsia. Nevadí jim ani silný mráz a teploty pod – 30 stupňů. Potraviny v mrazicím boxu nepřijímají z polyetylenu žádné nežádoucí látky a ten je zároveň chrání před vnějšími vlivy.