Měření bazénové vody vám dopřeje úspěšnou sezónu

Neexistuje vlastník domácího bazénu, který by netoužil po tom, aby se mu problémy se zakalením a znečištěním jeho vody vyhnuly obloukem. Pokud se i vy snažíte dosáhnout toho nejlepšího výsledku a spoléháte na to, že právě chemie vám jako jediná pomůže, rozšiřte si obzory a nezapomeňte si do vašeho sortimentu příslušenství zakoupit i tester bazénové vody Techneco, který vám napoví o jejím stavu více než samotná chemie.čistá průzračná voda.jpg

Testery pH a Cl jsou přínosným zbožím

Jestli vám doposud stačila informace ohledně složení chemického přípravku, který do vaší vody používáte, jistě jste se setkali s neúspěchem, kdy v nemalých případech neúčinkovala tak, jak ze začátku slibovala. Není to ovšem chyba chemie, ale právě nedostatečná kontrola dvou základních ukazovatelů čisté a průzračné vody.

  • Právě hodnota pH má za příčinu účinek samotné chemie, který může být díky jeho měření vždy stoprocentní. Na trhu nalezete testery pH, které vám v okamžiku prozradí, jestli není nutné sáhnout po chemii, která jeho hodnotu upraví. Jsou nimi pH mínus a pH plus a po ruce byste jich měli mít společně s tímto šikovným testerem.

Chlor je v současné době velmi používanou látkou do bazénů, kdy se dokáže postarat o kvalitní vodu bez zákalu nebo vzniku bakterií a virů. Jestli se ve vaší chemii nachází, je to jenom dobře. Jeho hladina se ovšem může z vody vytratit a o tom, jestli tomu tak je, vás přesvědčí tester Cl.

  • Pokud se chlor ve vaší vodě nacházet nebude nebo bude jeho hodnota minimální, setkáte se s nešvarem, jakým je její zakalení.

lehátka u bazénu.jpg

Základ vašeho vybavení musí tvořit i testery

Nesnažte se měnit chemické přípravky při každé možné příležitosti, protože máte pocit, že nefungují správně. V drtivé většině případů za jejich slabým účinkem stojí majitel bazénu, který nedbá na kontrolu složek, které se v ní nacházejí a mají za úkol postarat se o perfektní stav vody.
Zakupte si proto několik chytrých testerů a nezapomeňte každých 7 – 10 dní zkontrolovat to, jak se výskyt potřebných složek ve vodě mění.Jedině tak můžete v případě problémů včas a efektivně zasáhnout.