Bylina, bez které se neobejde ani babka kořenářka.


Bylinné čaje jsou naprosto kouzelné a taky skvělé pro náš organismus, který je v nemoci našim prvním pomocníkem. Pokud nejde opravdu o nějaké závažné onemocnění, tak se vždycky snažíme vyhnat bacil nějakým skvělým čajem, který nám chutná. Proč do svého těla cpát chemii, když si můžeme taky pomoci i přírodní cestou. Ano samozřejmě ne každý se na tuhle cestu vydá, ale proč to nezkusit. Když jde třeba jen o běžné nachlazení. Tak proč si hned kapat nebo stříkat nosní kapky, když nám k uvolnění nosu může pomoci třeba mátový čaj, který budeme inhalovat. Například třeba černý čaj je taky skvělý pomocník k různým ekzémům, třeba atopickým.

čaj

Taky zázvorový čaj je unikát na nachlazení, bolesti hlavy. Meduňkový je prý zase skvělí na dobré spaní a uvolnění. Každá bylina má v sobě něco, co nám může pomoci. Pokud nejste milovníci čajů, tak je jasné, že si ho vařit nebudete, ale za pokud nic nedáte a pak posuďte sami, zda to k něčemu byli. Už jste někdy pily nebo aspoň ochutnaly šalvějový čaj? Já teda po pravdě ještě ne. Patřím zrovna k té skupině, která bylinkové čaje moc nemusí. Ale když vím, že mi nějaký pomůže, tak se snažím o to ho vypít. Hlavně třeba teď při kojení. Ale i tady si dejte pozor. Kojící ženy spoustu bylinek nemůžou a to samé i těhotné ženy. Nejlepší je se zeptat někomu kdo bylinkám rozumí a určitě vám poradí i lékař nebo lékárník.

šalvěj

Ale teď zpátky k šalvěji. Víte k čemu je šalvěj prospěšná? Taková šalvěj lékařská má protizánětlívé, baktericidní a fungicidní účinky. Taky vám pomůže při navrácení do normálu takové trávení, dýchání ale třeba i vylučování. A dokonce bez šalvěje se neobejde žádná babka kořenářka. Šalvějový čaj můžete dokonce využít i v koupelně. Můžete jí nakombinovat taky třeba s dalšími bylinkami, jako je heřmánek, meduňka nebo zeleným čajem, který je taky velkým pomocníkem.