Dovolená v Česku!

Když se řekne dovolená, většina Čechů si představí dovolenou v Řecku, Egyptě či Bulharsku. Někde u moře. Chápu to, jelikož jsme v centru Evropy, máme skvělé možnosti na to cestovat za hranice. Častokrát však zapomínáme na cestování po Česku. Přitom cestování v tuzemsku je mnohem snadnější než cestování v zahraničí. Určitě méně vyřizování! 🙂

Co v Česku můžete navštívit? Například Dolní Moravu. Dolní Morava patří mezi nejkrásnější místa v Česku! Toto místo je vhodné taktéž pro dovolenou s dětmi.

Co tam můžete navštívit?

stezka v oblacích

1. Stezka v oblacích

  • jedná se o 55 m vysokou vyhlídku ze dřeva a oceli
  • turisty velmi oblíbený výletní cíl na Dolní Moravě
  • výhled stojí stoprocentně za to!

Jak se dostat na stezku v oblacích?

Můžete zvolit pohodlnější způsob, a to lanovku (nahoře budete za neuvěřitelných 5 až 10 minut!) nebo nahoru ke stezce vedou 5 různých tras. Dolů můžete jet skluzavkou, což si vaše děti určitě užijí! Máte-li v plánu navštívit Dolní Moravu v létě. Vy i vaše děti stoprocentně oceníte koupání. Jste-li milovník spíše přírodní koupačky – můžete navštívit přehradní nádrž Pastviny nebo městské koupaliště Žamberk – naleznete tam například plavecký bazén s dětským brouzdalištěm, skluzavka a 3 tobogány, dětské pískoviště, plážový volejbal, restauraci a mnoho dalšího! Dále je možnost navštívit Faunu park Lipová lázně – malá soukromá zahrada s chovem zvířat pro všechny věkové kategorie! Po cestě domů se můžete stavit přes velice, velice originální Lesní bar Lipová Lázně.

příroda tráva květiny

Bar se nachází uprostřed lesa. Pivo se chladí v potoce. Bar je samoobslužný, platí se do pokladničky! Teď zbývá vyřešit, kde sehnat na Dolní Moravě ubytování s dětmi? HP apartmány – krásné, moderní apartmány! Apartmány se nachází pár metrů od horského resortu Buková hora. Nachází se nedaleko oblíbeného horského resortu Dolní Morava.